28
kwi

Co możemy robić ciekawego w długi weekend?

Długie weekendy to fantastyczne rozwiązanie – przecież jeżeli sprytnie podejdziemy do tego tematu, bardzo prawdopodobne, iż będziemy mieli przykładowo 6 dni wolnego. Oczywiście zbyt długie weekendy nie są zbyt dobre, nie powinny być także być zbyt – w dalszym ciągu jesteśmy krajem na dorobku, ale bez dwóch zdań odpoczynek każdemu pracującemu się należy. Jednakże nikt nie powiedział, iż musimy definitywnie siedzieć w weekend w swoim mieszkaniu, ogrodzie bądź na działce. To takie schematyczne… Lepszym pomysłem jest wycieczka za granicę. Chociażby wycieczka do Wilna, Sztokholmu bądź Rzymu.

Co roku, zwłaszcza wycieczki last minute, są w okresie weekendowym sprzedawane szybciej jak świeże bułki. To bardzo dobrze, w końcu poznawanie innych państw, kultur, jedzenia, itp. jest niezmiernie ciekawe, ale także rozwijające nas. Na zagraniczną wycieczkę możemy pojechać samemu, ewentualnie z bliskimi, lecz również z biurem podróży. Z pewnością ta druga alternatywa jest tańsza. Przecież jeżeli chcielibyśmy spędzić weekend w Porto – np., sam transport to niemały koszt. Chociaż to akurat nie reguła. Wydaje się jednak, że oba rozwiązania mają dużo zalet.

Dla takich osób, które wolą jechać autem, a na dodatek nie mają zbyt wiele czasu oraz pieniędzy, można polecić poznawanie Polski. Przecież chociażby Sandomierz to miejsce, w którym możemy miło spędzić weekend. Interesujące są także zamki, które pokazują historię Polski. Dla osób, które nie przepadają za tłumami, absolutnie można odradzić wyjazd do Zakopanego. Zakopane to szalenie popularny kurort wakacyjny, ale gdy są długie weekendy, stolica polskich Tatr jest oblężona przez podróżnych – zwłaszcza warszawiaków.
źródło: http://creativehubgroup.pl, psiatv.pl, aofn.pl, firmaprzewozowagdansk.pl

Inne wpisy:

Comments are closed.