28
kwi

Skarby Danii

Północna cześć Europy nierzadko jest dość niedoceniana przez turystów z wielu krajów, w tym również i z Polski. Na pierwszy rzut oka nie znajdziemy tam raczej wielu ciekawych atrakcji, a sama dość chłodna pogoda sprawia, że celem naszych wakacyjnych wyjazdów znacznie częściej są południowe, słoneczne kraje. Takie podejście stanowi jednak poważny błąd, ponieważ same tylko kraje skandynawskie oferują tak wiele interesujących rzeczy, że każdy będzie mógł wśród nich znaleźć coś odpowiedniego.
Świetnym przykładem jest tutaj Dania, niezbyt duży kraj zajmujący przede wszystkim półwysep Jutlandzki. Zaliczana jest do kręgu krajów nordyckich, zatem sama jej kultura ściśle związana jest ze słynnymi wikingami. Jest to nade wszystko kraj o niezwykle bogatej historii, dzięki czemu sama tylko jego stolica – Kopenhaga – skrywa w sobie bardzo wiele ciekawych zabytków jak i innych atrakcji, dzięki którym każdy turysta może się tutaj naprawdę świetnie bawić.
Dania jest więc doskonałym dowodem na to, że północna Europa także może być ciekawym miejscem na spędzenie wakacji. Oprócz tego położona jest ona bardzo blisko Polski, dzięki czemu za jej odwiedzenie nie będziemy musieli nawet wiele płacić – naprawdę warto!
źródło: www.sportlajf.pl, http://herbaton.pl, www.ukibicownamalcie.pl, http://www.zoo-safari.net.pl

Inne wpisy:

Comments are closed.